GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 7775616
*
nr 777 5616
VASE
ceramics, monogramsign. GK, height: 24,
keramik, monogramsign. GK, höjd: 24
Estimate:
300
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday September 17 2012
at 19:43:19
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/9 20:57:36
1
150 kr
15/9 00:23:19
2
150 kr
15/9 00:23:45
2
200 kr
17/9 17:09:36
1
250 kr
17/9 17:12:40
3
Vinnande bud
17/9 18:14:14
4
350 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:56
*
VASE
nr 777 5616
VASE
ceramics, monogramsign. GK, height: 24,
keramik, monogramsign. GK, höjd: 24
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday September 17 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/9 20:57:36 | 1 | 150 kr |
15/9 00:23:19 | 2 | 150 kr |
15/9 00:23:45 | 2 | 200 kr |
17/9 17:09:36 | 1 | 250 kr |
17/9 17:12:40 | 3 | Vinnande bud |
17/9 18:14:14 | 4 | 350 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:56